"Dostępne OligofrenoDobranocki" - warsztaty plastyczne.

 

W dniach 18, 19 i 20 czerwca uczniowie Szkoły Przysposabiającej Do Pracy i Gimnazjum wzięli udział w warsztatach plastycznych „Rysuję co czuję”

Twórczą przygodę rozpoczęliśmy od przypomnienia bohaterów dobranocek. Uczestnicy warsztatów wśród zgromadzonych eksponatów rozpoznali wiele ulubionych postaci z bajek. Po ciekawej pogadance na temat emocji i sposobów wyrażania uczuć oraz projekcji filmowej młodzi twórcy z wielkim entuzjazmem zabrali się do pracy. Powstały piękne portrety autorów i postaci z dobranocek wyrażające emocje po obejrzeniu bajki. Na końcu zajęć pojawili się wolontariusze w kostiumach Reksia i Misia Uszatka i uczestnicy warsztatów pozowali do pamiątkowych fotografii.

Prace wykonane na warsztatach będą brały udział w konkursie plastycznym „Ja i moje ulubione dobranocki” na najpiękniejszą pracę plastyczną przedstawiającą autora z postacią z dobranocki po obejrzeniu ulubionej bajki. Konkurs potrwa do 28.09.2018 roku. Dzieła laureatów zostaną wyeksponowane na wystawie w muzeum oraz w siedzibach partnerów uczestniczących w projekcie w terminie od 02.10 - 16.11.2018.

Warsztaty zrealizowano w ramach Projektu „Dostępne OligofrenoDobranocki - cykl integracyjnych warsztatów artystycznych i zajęć edukacyjnych”, który jest realizowany w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zarządzanego przez Narodowe Centrum Kultury pn. „Kultura dostępna”. Celem programu jest wspieranie zadań służących ułatwieniu dostępu do kultury, skierowanych do szerokiego grona odbiorców i sprzyjających integracji społecznej.

Tutaj można obejrzeć fotorelacię z warsztatów.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Patronat medialny: TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Radio VIA, Gazeta Codzienna Nowiny, Nasz Dom Rzeszów, Nauczyciel i Szkoła, nowiny24.pl, Gazeta Wyborcza w Rzeszowie, rzeszow.wyborcza.pl, galicjusz.pl, gdziecko.pl, resinet.pl. Patronat honorowy: Fundacja Reksio, Tactic, Gamekiper.

Login
http://reformaedukacji.men.gov.pl
http://www.koweziu.edu.pl/
http://www.rzeszow.pl
https://zsunicef.pl/pl/deklaracja-dostepnosci
https://bip.erzeszow.pl/pl/242-zespol-szkol-im-unicef.html?srch=unicef#ak0
ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH im. UNICEF
ul. Ofiar Katynia 1, 35-209 Rzeszów
tel.: 17 748 31 70 fax: 17 748 31 78