Wycieczki do banków

WYCIECZKI DO BANKÓW

 

Uczniowie klas gimnazjalnych oraz szkoły zawodowej ZS im. UNICEF rozpoczęli cykl zajęć w instytucjach bankowych, min. w NBP oraz Banku Pekao. Udział uczniów w zajęciach na terenie banków ma na celu zaktywizowanie ich w zakresie zdobywania wiedzy ekonomicznej. Nasi podopieczni w sposób praktyczny dowiadują się o znaczeniu edukacji finansowej w życiu codziennym.

Podczas zajęć w NBP uczniowie mieli możliwość obejrzenia wystawy numizmatycznej, liczydeł, maszyn księgowych i sejfów z czasów, kiedy nie było komputerów. Poznali zabezpieczenia banknotów, historię powstania NBP oraz jego działalność. Zainteresowanie wzbudził skarbiec NBP, jego zabezpieczenia i ochrona.

Lekcja w Banku Pekao przybliżyła uczniom rozwój telefonii komórkowej i technologii, która zmienia nasze postrzeganie świata i towarzyszy nam na każdym kroku. Uczniowie wiedzą już w jaki sposób powyższe technologie wykorzystuje się w bankowości, czyli: kody QR, aplikacje, płatności mobilne, bankowość mobilną. Poznali też procedury założenia ROR, zarówno przez osobę dorosłą jak i niepełnoletnią. Liczyli wartość monet i banknotów za pomocą specjalnych maszyn, oglądali waluty z całego świata. Obserwując zaangażowanie uczniów, nasuwa się myśl, że LEKCJE PROWADZONE W TAKI SPOSÓB NIGDY NIE BĘDĄ NUDNE!

 

 

 


Login
https://bip.erzeszow.pl/pl/242-zespol-szkol-im-unicef.html?srch=unicef#ak0
http://www.rzeszow.pl
http://reformaedukacji.men.gov.pl
http://www.koweziu.edu.pl/
https://zsunicef.pl/pl/deklaracja-dostepnosci
ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH im. UNICEF
ul. Ofiar Katynia 1, 35-209 Rzeszów
tel.: 17 748 31 70 fax: 17 748 31 78