Betlejemskie Światło Pokoju
 
Betlejemskie Światło Pokoju

Od 1986 roku ogień od lampy oliwnej, wiszącej w Grocie w Betlejem nad srebrną gwiazdą, oznaczającą miejsce narodzenia Jezusa, zapalało dziecko z Górnej Austrii wyróżnione nie tylko za dobrą naukę, ale też i aktywność społeczną. W tym roku warunki nie pozwoliły na podróż do Ziemi Świętej dziecka z Austrii, więc światełko zapaliła dziewięcioletnia Maria Khoury z Betlejem.

Dziewczynka przyjęła to zadanie z wielką radością. Moja rodzina i ja jesteśmy dumni, że staliśmy się częścią tej pięknej tradycji bożonarodzeniowej – powiedziała.

Lokalny kamerzysta Walid Kamar z Jerozolimy przewiózł Betlejemskie Światło z Betlejem do Tel Awiwu, skąd samolotem austriackich linii AUA zostało przewiezione do Austrii. W studiu ORF w Linzu Betlejemskie Światło Pokoju oficjalnie powitali 16 listopada szef kraju związkowego Górnej Austrii Thomas Stelzer i regionalny dyrektor ORF Kurt Rammerstorfen.

W tym roku, w czasach pełnych wyzwań, to światło pokoju będzie nie tylko ważnym symbolem Bożego Narodzenia, ale przede wszystkim także znakiem ufności i wspólnoty – powiedział Stelzer.

Nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób “znak pokoju z Betlejem” będzie w tym roku rozsyłany dalej: do różnych miejsc w Austrii, w Europie, a także w USA i kilku krajów Ameryki Łacińskiej.

Od wielu lat w akcji uczestniczą także polscy harcerze, którzy roznoszą Światło Betlejemskie do szpitali, szkół, domów opieki społecznej, kościołów, urzędów i instytucji w całym kraju. Akcjom tym towarzyszą zazwyczaj zbiórki upominków dla dzieci, spędzających święta w szpitalach i domach dziecka oraz dla pensjonariuszy domów spokojnej starości.

W tym roku hasłem akcji będą słowa “Światło służby”.

 


Login
https://zsunicef.pl/pl/deklaracja-dostepnosci
http://www.rzeszow.pl
https://bip.erzeszow.pl/pl/242-zespol-szkol-im-unicef.html?srch=unicef#ak0
http://www.koweziu.edu.pl/
http://reformaedukacji.men.gov.pl
ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH im. UNICEF
ul. Ofiar Katynia 1, 35-209 Rzeszów
tel.: 17 748 31 70 fax: 17 748 31 78